Coraz więcej osób w Polsce ma problem z tym, aby zachować płynność finansową. Galopująca inflacja czy niespodziewane problemy zdrowotne lub osobiste mogą sprawić, że dotychczas spłacane z łatwością raty zobowiązań staną się zbyt dużym ciężarem. Takim, z którym trudno jest sobie poradzić samodzielnie – zwłaszcza mierząc się z bankiem czy firmą windykacyjną. Dlatego dobrym rozwiązaniem może się okazać oddłużanie osób fizycznych z pomocą prawnika.

Czym jest oddłużanie osób fizycznych?

Oddłużanie osób fizycznych to szerokie pojęcie obejmujące szereg działań i procedur, które mogą zostać wdrożone w celu odzyskania przez klienta płynności finansowej. To, jakie zabiegi prawne i nie tylko zostaną wykorzystane w procesie oddłużania osób fizycznych, jest uzależnione od indywidualnej sytuacji.

Inaczej będzie wyglądało postępowanie w sytuacji, gdy osoba zadłużona ma na koncie kilka niespłaconych kredytów gotówkowych, ale nie doszło jeszcze do sprawy sądowej i wydania nakazu zapłaty z tytułem wykonawczym, a inaczej, kiedy doszło już do zajęcia majątku przez komornika.

Warto jednak wiedzieć, że oddłużanie osób fizycznych:

Z tego powodu kompleksowa pomoc prawna w zakresie oddłużania jest wybierana przez coraz większą liczbę firm i osób fizycznych.

Skąd najczęściej bierze się zadłużenie u osób fizycznych?

Zadłużenie u osób fizycznych nie ma jednej, stałej przyczyny. Praktyka pokazuje jednak, że długi rzadko kiedy powstają intencjonalnie. Najczęściej jest to efekt nagłej, nieprzewidzianej zmiany sytuacji finansowej. Może ona wynikać np. z:

W takich sytuacjach często podejmuje się pochopne i niekorzystne działania – np. zaciąga się kolejne pożyczki i chwilówki obarczone wysokimi kosztami. To prosta droga do wpadnięcia w spiralę kredytową, a co za tym idzie – do stopniowego pogłębienia się problemu i powstania ryzyka utraty majątku.

Jednak nawet najtrudniejsza sytuacja związana z długami może zostać rozwiązana z poszanowaniem interesów osoby zadłużonej, w sposób zapewniający obronę swojej własności. Potrzebne jest jednak wdrożenie konkretnego planu – przygotowanego wspólnie z ekspertem.

Dlaczego nie powinno ignorować się zadłużenia?

Wiele osób w obliczu problemu z długami ignoruje kolejne pisma od wierzycieli czy wezwania do zapłaty. To bardzo ryzykowne podejście, które może skutkować pogłębieniem się problemów. Tymczasem im szybciej zostanie podjęte oddłużanie osób fizycznych, tym większe są szanse dłużnika na wypracowanie ugody z wierzycielem. W efekcie oddłużanie chwilówek czy kredytów odbywa się często bez konieczności przechodzenia przez proces sądowy i egzekucję komorniczą.

W jaki sposób jest przygotowywany plan oddłużenia osób fizycznych?

Gdy w grę wchodzi oddłużanie kredytów czy innych wierzytelności, często potrzebne są zdecydowane działania. Jednak zanim prawnicy do nich przejdą, potrzebny jest szczegółowy plan postępowania. Jak się go przygotowuje?

Na tej podstawie przygotowywany jest plan w zakresie spłaty wierzytelności – taki, który umożliwi wypracowanie porozumienia korzystnego dla osoby zadłużonej.

Dlaczego warto skorzystać z oddłużenia osób fizycznych?

Oddłużenie to usługa, która pozwala na ochronę składników mienia dłużnika i gwarancja egzekucji zgodnej z przepisami prawa. Ekspert:

Jednym słowem: profesjonalne oddłużenie to zwiększenie szansy na skuteczne dochodzenie swoich praw i wyjście z trudnej sytuacji finansowej.

Pomoc w oddłużaniu osób fizycznych – Kancelaria MKKL

Kancelaria MKKL udziela pomocy w oddłużaniu osobom fizycznym w pełnym zakresie. Osoby zainteresowane współpracą i szczegółowymi informacjami mogą kontaktować się telefonicznie, mailowo lub osobiście.